Powinna mieć optymalną wielkość
Podkładki pod mysz występują w różnych rozmiarach. Najczęściej dzieli się je na małe, średnie, duże i rozszerzone. Najmniejsze z nich sprawdzają się tak naprawdę tylko i wyłącznie wtedy, kiedy użytkownik dysponuje jedynie niewielkim blatem i nie może pozwolić sobie na nic większego. Korzystanie na nich z myszy często bywa kłopotliwe. Podczas zamaszystych ruchów, łatwo bowiem zjechać urządzeniem poza ich obszar.
Czytaj: Jak wybrać podkładkę pod mysz?
Znacznie lepszym rozwiązaniem są duże podkładki, dlatego też większość osób, mając na nie miejsce, chętniej wybiera takie modele. Zapewniają one maksymalną wygodę. Korzystając z takiej podkładki nie trzeba martwić się o to, że mysz niepostrzeżenie zsunie się na blat i przestanie być czuła. Poza tym wygodnie można na niej też ułożyć nadgarstek.
Osoby, które dużo pracują przed komputerem, a także zagorzali gamerzy, chętnie sięgają nawet po podkładki rozszerzone. Te są na tyle duże, że w przypadku korzystania z laptopa, urządzenie można na nich postawić, a obok wciąż będzie wystarczająco dużo miejsca do manewrowania myszką. Takie podkładki zapewniają maksymalnie dużo przestrzeni, a przy tym idealne podparcie dla zmęczonych nadgarstków. Doceniają je także ci użytkownicy, którzy korzystając z komputera, jednocześnie muszą mieć przed sobą dużą ilość dokumentów. Warunkiem takiego zakupu jest jednak posiadanie odpowiedniej ilości miejsca na biurku.
Kluczem do sukcesu jest odpowiedni materiał i wykończenie
W temacie tego, jak wybrać podkładkę pod mysz, najistotniejsze wydają się być takie kwestie jak jej materiał oraz sposób wykończenia. Na rynku dostępne są modele twarde i miękkie. Mogą być one wykonane z tkaniny, plastiku, a nawet metalu. Najwygodniejsze dla wielu osób są podkładki miękkie. Po pierwsze ze względu na to, że zazwyczaj są pokryte od spodu warstwą amortyzującą, co zapewniającą idealną czułość myszy. Po drugie za sprawą tego, że w łatwy sposób można je zwinąć lub złożyć i przenieść w dowolne miejsce. Zaletą miękkich podkładek jest również to, że dzięki nim nóżki myszki nie ścierają się tak szybko jak na twardych powierzchniach, co znacznie zwiększa ich żywotność.
Nawet najlepsze miękkie podkładki z antypoślizgowym spodem i powierzchnią redukującą tarcie mają jedną sporą wadę. Bardzo szybko się brudzą, a trudno jest je wyczyścić. Aby uniknąć wnikania w nie brudu, należy regularnie je odkurzać.
Ci, którym zależy na możliwości dokładnego czyszczenia podkładki, powinni zdecydować się na wersję twardą. Takie modele są wykonywane m.in. z aluminium. Takie podkładki mają swoich zwolenników, chociaż nie da się ukryć, że brak materiału amortyzującego, to, że są one zimne w dotyku, a także szybsze zużycie nóżek stóp myszy, dla niektórych bywa frustrujące.
@@@
Komentarze (0)